Debata „Co dalej z Białorusią?”

Ośrodek KARTA, TV „Biełsat” i Teatr Polski w Warszawie przeprowadzili debatę pt. Co dalej z Białorusią? – w 25. rocznicę rozwiązania na terenie Białorusi Związku Sowieckiego i 20. rocznicę wydarzeń, po których powstała białoruska Karta ’97.

Punktem wyjścia do dyskusji była książka Andreja Sannikowa „Białoruska ruletka. Opozycyjny kandydat na prezydenta o walce z dyktaturą”, która ukazała się w najnowszej serii KARTY „Oblicza XXI wieku”.

W rozmowie udział wzięli: Andrej Sannikau – niezależny kandydat w wyborach prezydenckich 2010, inicjator Karty ’97; prof. Stanisłau Szuszkiewicz – głowa państwa białoruskiego w chwili odzyskiwania niepodległości; Andrzej Poczobut – dziennikarz, działacz mniejszości polskiej na Białorusi; Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”; Witold Jurasz – dyplomata (były charge d’affaires RP na Białorusi), prezes Ośrodka Analiz Strategicznych; Zbigniew Gluza – prezes Ośrodka KARTA. Spotkanie prowadziła Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektorka TV „Biełsat”.

Fragmenty książki przeczytał Andrzej Seweryn, Dyrektor Teatru Polskiego. Cyt. za www.karta.org.pl

Skip to content