Bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego „Trauma świadka”

W sobotę 25.03 o godzinie 17.00 w Witrynie Domu Wschodniego odbędzie się bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego Trauma świadka w reżyserii Tai Zubowej.

To film o Rosjanach, którzy wystąpili przeciwko wojnie i zostali zmuszeni do emigracji. Każdy z bohaterów filmu, przeżywając straty i traumę, opowiada o walce o przyszłość, w której nie ma miejsca na tyranię i strach przed uwięzieniem wskutek donosu lub mobilizacją na front. Dziś ich losy potoczyły się inaczej, ale każdy z bohaterów zachował to, co najważniejsze – ludzką godność i wolność. W nowym miejscu kontynuują walkę o zwycięstwo Ukrainy i wolną Rosję.

Wraz z rozpoczęciem wojny wielu Rosjan nie może przestać odczuwać bólu w związku z wymuszonym wplątaniem w rosyjską agresję. Bohaterowie tego filmu są jednymi z nich. W czasie kręcenia filmu byli w Stambule i próbowali znaleźć wyjście ze stanu granicznego, kiedy powrót do Rosji był już niemożliwy, a nowego domu jeszcze nie było. W podobnej sytuacji znajdują się obecnie miliony Rosjan, którzy wypowiadali się i nadal wypowiadają przeciwko wojnie.

Goście:
Taja Zubowa, reżyserka filmu
Bohaterowie filmu, którzy przeprowadzili się do Polski

Wstęp wolny.
Film będzie wyświetlany w języku rosyjskim z angielskimi lub polskimi napisami.

Strona z recenzjami filmu: https://www.tayaclass.me/trauma
Instagram reżyserki: https://www.instagram.com/tayadream/

Skip to content