Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach 25-28 maja 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i na placu Defilad. Targi to kluczowe wydarzenie literackie w Polsce z udziałem znakomitych wydawców i autorów z Polski i 12 innych krajów: Austrii, Azerbejdżanu, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Rumunii, Słowacji, Szwecji oraz Ukrainy – która jest gościem honorowym tegorocznej edycji. W Targach udział weźmie około 500 wystawców, w tym bardzo szeroka reprezentacja polskiego rynku wydawniczego oraz ponad 100 zagranicznych wystawców i agenci literaccy z kilkunastu krajów. Na publiczność czekać będzie niezwykle bogaty program, a spotkania będą odbywać się w tym samym czasie aż w dziewięciu miejscach. Wybrane rozmowy transmitowane będą w mediach społecznościowych organizatora.

Wstęp na wszystkie targowe wydarzenia jest wolny!

Przygotowania do tegorocznej edycji idą pełną parą i z przyjemnością zapowiadamy, że na naszą liczną i niezawodną publiczność, także tę branżową, czekać będzie rozbudowany i ciekawy program! Spotkania będą się odbywać na dwóch scenach i w siedmiu salach! A autorki i autorów można będzie też spotkać i poprosić o autograf na stoiskach wydawców.

Na Scenie Głównej na IV piętrze PKiN (sala Gagarina) gościć będą największe gwiazdy, w tym m.in. autorki i autorzy z Ukrainy – gościa honorowego Targów oraz zwycięzca tegorocznej edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Scena plenerowa przy Teatrze Studio będzie miejscem spotkań z popularnymi autorkami i autorami premierowych książek i tych, o których jest i będzie głośno tej wiosny.

Sala Rudniewa, która na czas Targów przyjmie nazwę Sala Kijów, to miejsce organizacji międzynarodowej konferencji „Literacy for democracy” organizowanej przez Fundację Powszechnego Czytania, a także innych ważnych wydarzeń związanych z programem Ukrainy – gościa honorowego Targów.

Sala Kopernika – tu w czwartek i piątek odbywać się będą spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz spotkania branżowe, w weekend salę w swoje władanie przejmą dzieci i Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki!

Sala Tierieszkowej, która na czas Targów przyjmie nazwę Sala Lwów będzie miejscem, gdzie w czwartek i piątek odbędą się spotkania branżowe i warsztaty dla dzieci i młodzieży, tu także w czwartek, piątek i niedzielę zagoszczą goście z Ukrainy, a w sobotę Dzień Reportażu.

Sala Mickiewicza to miejsce organizacji ważnych spotkań branżowych i konferencji.

Sala Sienkiewicza w czwartek i piątek będzie miejscem spotkań branżowych i warsztatów dla dzieci i młodzieży, w sobotę i niedzielę odbywać się tu będą spotkania z autorkami i autorami.

Sala Kisielewskiego w czwartek i piątek będzie miejscem uroczystości wręczania nagród, spotkań branżowych i autorskich, a w weekend zagości w niej Festiwal Kryminalna Warszawa.

Kawiarnia w Kinotece w sobotę i niedzielę będzie miejscem bardziej kameralnych spotkań z autorkami i autorami.

Do sali w namiocie przed Kinoteką zaprosimy na spotkania komiksowe.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, z którymi tworzymy Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Wstęp na wszystkie targowe wydarzenia jest wolny!

Ośrodek KARTA jest jednym z patronów tegorocznych Targów.

Skip to content