W czerwcu 1993 roku delegacja KARTY wzięła udział w „Tygodniu Sumienia” w Londynie, wydarzeniu zorganizowanym przez środowisko Kresowiaków, którzy wraz z Andersem znaleźli się na Zachodzie. Oficjalnym współorganizatorem wydarzenia był Komitet Archiwum Wschodniego z siedzibą w Londynie.
Pod kątem zainteresowania brytyjskie wydarzenie odbiegało od tych wcześniejszych. Zainicjonowanych zostało niewiele nowych spraw. Tylko kilka osób odnalazło swoją rodzinę na Wschodzie, a kilkanaście dowiedziało się o losie zaginionych bliskich. Podczas tygodnia swoje wystąpienia miał Nikita Pietrow z NIPC „Memoriał”. Początkowo obawiano się jak zostanie przyjęty. Sama zapowiedź udziału przedstawiciela z Rosji budziła liczne napięcia.
Pietrow niemal z miejsca zawojował zebranych, a dokumentacja sowiecka, którą przedstawił wywoła spore zainteresowanie. Równolegle do wydarzeń zorganizowanych w ramach „Tygodnia Sumienia” odbyły się dwa spotkania w Instytucie Sikorskiego oraz Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym, w trakcie których ekipa telewizyjna wyemitowała nagrane w Warszawie „Posłanie.”
Były to skierowane do emigracji wypowiedzi prominentnych polityków: prezydenta RP Lecha Wałęsy, marszałka sejmu Wiesława Chrzanowskiego, ministra-kierownika Urzędu ds. Kombatantów Janusza Odziemkowskiego.
Odpowiedzi na Posłanie były nagrywane – była to pierwsza, bezpośrednia i publiczna wymiana racji kraj-emigracja. Jednakże nikt z ówczesnego rządu nie podjął dialogu z emigracją.